Szalunki ścienne

Mamy przyjemność poinformować Państwa o nowym asortymencie w naszej ofercie.

 Szalunki to rodzaj formy służącej do nadawania kształtu mieszance betonowej. Jest to tymczasowa konstrukcja wykonywana z różno wymiarowych płyt szalunkowych. Podczas prac z betonem niezbędne są formy, które nadadzą świeżo dostarczonemu betonowi kształt odpowiedniego elementu. Najczęściej do tego właśnie wykorzystuje się szalunki, które można zobaczyć na każdej budowie, bez względu na to, czy jest to budynek do wykorzystania komercyjnego czy dom jednorodzinny.

Oferujemy Państwu system MIDI BOX na który składają się:

 • system lekki MIDI BOX 3S (40 kN/m2);
 • system średni MIDI BOX (60 kN/m2);
 • system ciężki MIDI BOX (80 kN/m2);
 • system formowania słupów o przekroju kwadratowym i prostokątnym; –
 • szalunek szybu windowego;
 • szalunek jednostronny z zastosowaniem systemu kozłów podporowych.

To deskowania o konstrukcji ramowej wykonane z profili stalowych o grubości 12 cm, ocynkowanych ogniowo oraz wypełnionych specjalnym poszyciem sklejkowym o grubości 15 mm. Pełna gama elementów systemowych deskowania ściennego, w którym wszystkie płyty są kompatybilne, uzupełniające się i wymienne, pozwala na idealne zaprojektowanie szalunku na dowolną ścianę.

Przy użyciu pełnego zakresu elementów sytemu, będziecie Państwo w stanie zrealizować bez problemu budowę praktycznie każdego obiektu w sposób prosty, szybki i ekonomiczny, a przede wszystkim bezpieczny.

Szalunki ścienne MIDI BOX to:

 • system przestrzenny wielokrotnego użytkowania;
 • system przeznaczony do małych, średnich i dużych obciążeń w zależności od przyjętego wariantu płyt wytrzymuje ciśnienie świeżego betonu w przedziale 40 do 80 kN/m2;
 • produkt najwyższej klasy wykonany z odpowiednio wysokiej jakości materiałów – stal cynkowana ogniowo;
 • poszycie wykonane z wielowarstwowej sklejki pokrytej obustronnie filmem fenolowym odpowiedniej gęstości;
 • gładkość powierzchni betonu, która po rozszalowaniu nie wymaga tynkowania, a jedynie zastosowania tynków pocienionych lub szpachlowania.

Uniwersalność systemu pozwala w pełni wykorzystywać te same i wielofunkcyjne elementy łącząco- zespalające typu zamki, ściągi, rygle etc., jak i akcesoria towarzyszące typu pomosty robocze (dozorowe), podpory regulowane (uchylne i ukośne) do szybkiej i precyzyjnej regulacji dostosowanej do każdego rodzaju płyt.  Rozmieszczenie poprzeczek oraz otworów sprawia, że system jest całkowicie kompatybilny. Płyty łączy się ze sobą przy pomocy zamków (L260, L710), które samoczynnie spełniają funkcję wyrównującą i usztywniającą szalunek oraz zapewniają mocne i szczelne połączenia. Stosuje się je do szalowania ścian bez użycia żurawia (ręcznie) lub za jego pomocą w przypadku dużych elementów. System pozwala także na szybkie przestawiania całych zestawów deskowania bez konieczności każdorazowego demontażu elementów składowych (max 30 m²). 

Przykładowe oferty: