Rusztowania przejezdne

Rusztowania przejezdne MP MINI, MP 600, MP 800, MP 1000, MP 2000 stosowane są do prac budowlanych i montażowych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.  Szczególne zastosowanie znajdują przy pracach instalatorskich i wykończeniowych.

W poszczególnych seriach rusztowań przejezdnych można wykorzystać typowe elementy systemu, które umożliwiają rozwijanie posiadanych już wcześniej typów rusztowań. Dzięki zastosowanym samozatrzaskowym zaciskom montaż, demontaż i przebudowa odbywa się bez dodatkowych narzędzi – szybko i sprawnie.

Wysokogatunkowe aluminium nadaje całej grupie rusztowań przejezdnych lekkości i wyjątkowej trwałości. Zastosowanie samonastawnych kółek o średnicy 200 mm i125 mm umożliwia wygodne manewrowanie. Po ustawieniu rusztowania w żądanym miejscu zabezpiecza się je za pomocą hamulca nożnego. Dodatkowo precyzyjne ustawienie konstrukcji zapewniają podstawki regulowane, umożliwiające dokładne wypoziomowanie konstrukcji. Stateczność rusztowania zapewniona jest dzięki belkom uniwersalnym i rozsuwanym oraz podporom.

Ramy aluminiowe mają konstrukcję szczeblową. Rama rusztowania stanowi jednocześnie pion komunikacyjny, dzięki  któremu możemy wygodnie przemieszczać się pomiędzy poziomami roboczymi rusztowania. Takie rozwiązanie ma wpływ na praktycznie płynną regulację pomostów w rusztowaniu. Wysokość pomostu możemy regulować co ok. 30cm. Po złożeniu rusztowania zajmują stosunkowo niewiele miejsca. Ma to zasadniczy wpływ na magazynowanie i transport rusztowań.

Rusztowania posiadają Certyfikat Bezpieczeństwa wydany przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.